top of page

הטיפול יכול להתאים למי שמבקש לעבור תהליך קצר או ארוך של היזכרות וחיבור מחודש עם הנשמה, עם הרצון שלה בעולם ועם המתנה שהיא מבקשת להעניק. תחושות של חוסר משמעות וחוסר כיוון, חרדה ,דכאון, חוסר אנרגיה, חוסר רצון וחוסר תשוקה, הן סימנים שיכולים להעיד על ניתוק  מהעצמי, מהסמכות הפנימית, ומהרצון העמוק. אפשר להגיע למפגש חד פעמי וחוויתי של דידג'רידו-הילינג, או לתהליך מתמשך מבוסס שיחה וגישת הפסיכותרפיה הטראנס-פרסונלית.

הדגשים האישיים שלי כמטפל- וכיצד נקודות המהות האלו מתחברות לכלים ולגישות שלמדתי לאורך השנים:

חיזוק הסמכות הפנימית

ריפוי כפי שאני מבין אותו מתחיל בחידוש הקשר  עם הסמכות הפנימית - הידיעה הפנימית, ועם היכולת לפעול בעולם מתוך אותו החיבור. חיבור לסמכות הפנימית היא הידיעה- מתי קולות חיצוניים תומכים ומחזקים אותי, ומתי הם מדכאים ומקטינים. זהו נושא שקרוב לליבי ומסקרן אותי במיוחד - עסקתי ואני עוסק במגוון של מצבים הקשורים בכך: מפגועי כתות בעבר ובהווה, אנשים שיצאו או נמצאים במערכת יחסים הרסנית דמוית כת, בין אם זוגית, משפחתית, או עסקית, ועד למצבים יותר שכיחים - כגון אנשים הנמצאים בצמתים חשובים, בהם הם מרגישים אבודים או זקוקים לכיוון חדש ולחיבור מחודש עם סמכותם הפנימית, ובחיזוק היכולת להיפרד מההשפעה החיצונית של "מה יגידו" ומה יחשבו.

מרחב לריפוי

חלק מהותי מכל טיפול הוא האופן שבו תופסים את הטיפול והתודעה שאיתה ניגשים למפגש -האם כמפגש שמטרתו "לפתור בעיה", או מתוך רצון לאפשר את המרחב, הגבולות והמקום הנכון שבו יוכל הריפוי לקרות מעצמו.

הקרקע של הטיפול בשבילי היא ההסתכלות האוהבת - כאשר מביטים על הדפוסים הנפשיים ועל עצמנו בעין טובה, ולא כעל בעיה שצריך לתקן, כפלא גאוני ואלוהי שיש לו תפקיד וסיבה- נוצרת הקרקע והתשתית הנכונה לריפוי. הכוונה שלי כמטפל היא לתמוך את המטופל להתחבר לכוונת הנשמה הייחודית לו, להעצים אותה וליצור לה מקום ובית חדש בתוכו. לשם כך אני משלב מגוון של כלים שאספתי בדרכי לאורך השנים:

פסיכותרפיה טרנס פרסונאלית  (טרנס-פרסונאלי=מעבר לאישיות)

חמש שנות לימודים במכללת רידמן, בתוכנית המוכרת על ידי הארגון Eurotas האירופאי. הגישה רואה את האדם כשלם ונוגעת בכל הרבדים שמרכיבים אותו - הנפשי, הפיזי, המנטלי והרוחני. היא מחברת בין הפסיכולוגיה המערבית לתורות מהמזרח, ומכניסה לתוך חדר הטיפולים ראייה רוחנית ושלמה של האדם.

שדה ההקשר של המפגש הוליסטי ורחב יותר, ושואף לחבר את המטופל אל אותו רובד רוחני עמוק שקיים בתוכו. הטיפול הטרנס-פרסונאלי הוא טיפול באדם, דרך היחסים והאמון שנבנה עם המטפל, ולא טיפול ב"בעיה".

photo-1518495973542-4542c06a5843.jpg

כלים טראנס-פרסונליים ייחודיים: 

 

דיג'רידו-הילינג ותודעת זמן החלום

זמן החלום הוא המרחב של התודעה הרחבה שמתקיים מעבר לזמן הלינארי. טיפול בדיג'רידו תומך את המעבר התודעתי של המטופל לרובד הטרנס-פרסונאלי העמוק בתוכו שיודע שהכל כבר בסדר- שהזמן היחיד שקיים הוא עכשיו, ושאין דרך ותנאים מקדימים שצריך לעבור כדי להיות ראוי ושמח ברגע זה. הרטט החזק של הדיג' מהדהד עם התאים ומזרים אנרגיה חסומה בין מרכזי האנרגיה בגוף. קרא/י עוד

הילינג- עבודה עם שדה האנרגיה האנושי (Human Energy field)

לכל דבר יש שדה אנרגיה שרוטט ונמצא בתנועה, וכך גם לאדם. לכל דפוס ורגש יש ביטוי אנרגטי בגוף שניתן לעבוד איתו ובכך להעמיק את הריפוי ברובד נוסף. מרכזי האנרגיה בגוף-הצ'אקרות הם המקום שבו דפוסי ההתנהגות וההתמודדויות שלנו בחיים מקבלים ביטוי אנרגטי-התייחסות והקשבה לצ'אקרות כחלק מהטיפול עוזרת מאוד לקדם את תהליך הריפוי ההוליסטי. 

 

תקשור עם הילד הפנימי

'הילד הפנימי' הוא החלק בתוכנו שנמצא מתחת למודע, ומתקשר לייחודיות העמוקה שאיתה בא האדם לעולם. מעל אותה מתנה ייחודית, יש פעמים רבות שכבה של פצעים, כאבים ומנגנוני הגנה שנגרמו עקב ההסתרה של אותה ייחודיות. בסשן תקשור אפשר להתחבר אל הילד הפנימי ולשמוע ממנו בצורה ישירה-מה הוא צריך ומבקש מהחלק הבוגר.

אלון שמש מטפל בדידג
bottom of page